Yaşam

Aradığı Aşkı Bulamayan Şeytanların İzlerken Ağlayacağı Romantik Filmler

Gerçek aşkı bulamayan mahvolmuş insanlardansanız, sizi bu yola alalım! Sizin için izlerken ağlamaktan öleceğiniz en uygun romantik filmlerden oluşan mükemmel bir liste hazırladık.

Hazırsanız hep en iyi ağlatan aşk filmlerine hep birlikte göz atalım.

UYARI : Peçetelerinizi yanınıza almayı unutmayınız. Bilmeniz gerekecek…

20. Prenses Cyd (2017)

İmdb: 6.7

Özet: Zor bir çocukluk geçiren Cyd, yazı Chicago’da teyzesi Spence ile geçirir. Bu yaz tatilinde yazar teyzesini daha yakından tanıma fırsatı bulan Cyd, bir gün bir kafede Katie ile tanışır. Kısa sürede birbirlerine ilgi duymaya başlayan Cyd, cinsellikle ilgili birçok şeyi sorgulamaya başlar.

oyuncular: Jessie Pinnick, Paul Brian Fagen

Müdür: Stephen Koni

19. 50 İlk Tarihler (2004)

İmdb: 6.8

Özet : Henry Roth, sonsuz sayıda hanımla hiçbir bağı olmayan bir Hawai cennetinde mutlu mesut yaşayan bir doktordu. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana kadar. Henry ve Lucy aslında birbirlerinden hoşlanıyorlar ve ortada önemli bir bağ başlamak üzere. Ancak Lucy ertesi gün uyandığında Henry’yi tanımaz ve bu genç adamı şaşırtır.

oyuncular: Adam Sandler, Drew Barrymore, Rob Schneider

Müdür: Peter Segal

18. Mükemmel Anlam (2011)

İmdb: 7.0

Özet : Kadınlarla bağ kurmakta zorlanan yetenekli yemek şefi Michael, havalı görünümlü hoş doktor Susan’la tanışır. Susan uzun süredir kendini işine adamış ve özel hayatından vazgeçmiş, Michael ise kadınlarla önemli ilişkiler kurmaktan kaçınmıştır. İkisi de birbirlerine karşı daha önce hiç tatmadıkları derin duygular beslerken, tüm dünyada sırasıyla insanların duygularını yerle bir eden bir salgın başlar.

oyuncular: Ewan McGregor, Eva Green, Lauren Tempany

Müdür: David Mackenzie

17. Carol (2015)

İmdb: 7.2

Özet : Orta yaştan hoşlanan Carol; 1950’lerin New York’unda birçok Amerikalı hanımın kıskanacağı bir hayat sürüyor. Therese artık yolun başında genç bir hanımdır. Bir butikte tezgahtar olarak çalışan Therese’nin yolu bir gün Carol ile kesişecektir.

oyuncular: Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson

Müdür: Todd Haynes

16. Yıldızlarımızdaki Hata (2014)

İmdb: 7.7

Özet : Bir kanser hastası olan Hazel Grace Lancaster, kanser takviyesi grubundan bir genç olan Gus Waters ile tanışır ve ona aşık olur. Hazel, Gus’ın onu gerçekten anladığını düşünüyor. Aynı zevklere sahip olan ikili, birlikte harika vakit geçiriyor. Gus, bir yazarla tanışma daveti aldığında, o ve Hazel “kısa” hayatlarının macerasına atılır.

oyuncular: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff

Müdür: Josh Boone

15. Adèle Yolu (2013)

İmdb: 7.7

Özet : Adele bir gün Emma’yı görünce hayatının değişeceğini anlar. Ancak kimlik arayışı içinde olan Adele ne kendisiyle, ne ailesiyle, ne de içine düştüğü bu absürt dünyayla barışamaz.

oyuncular: Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Salim Kechiouche

Müdür: Abdüllatif Keçiçe

14. (500) Yaz Günü (2009)

İmdb: 7.7

Özet: Alışılmadık bir romantik komedi olan film, aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadınla ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor.

oyuncular: Zooey Deschanel, Joseph Gordon-Levitt, Geoffrey Arend

Müdür: Marc Webb

13. Zaman Hakkında (2013)

İmdb: 7.8

Özet : Tim Lake, şimdi 21, babası ona bir sır verir: Ailelerindeki erkekler zamanda yolculuk yapabilirler. Tim, kız arkadaşını etkilemek için yaptığı zaman yolculuğuyla onun kalbini kazanmaya çalışır. Ancak bir gün Tim, özel yeteneğinin kendisini ve sevdiklerini koruyamayacağını anlar.

oyuncular: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy

Müdür: Richard Curtis

12. Kefaret (2007)

İmdb: 7.8

Özet : Ian Mcewan’ın kitabından uyarlanan bu kapsamlı İngiliz draması, genç aşıklar Cecilia Tallis ve Robbie Turner’ın hayatlarını anlatıyor. Çiftin aşkı, Cecilia’nın kıskanç küçük kız kardeşi Briony tarafından çöpçüler tarafından parçalanmak üzeredir. Sonuç olarak, üçü sonuçlarla uğraşmak zorundadır.

oyuncular: Keira Knightley, James McAvoy, Brenda Blethyn

Müdür: Joe Wright

11. Gurur ve Önyargı (2005)

İmdb: 7.8

Özet : Jane Austen’in çok sevilen romanından uyarlanan Elizabeth Bennet, annesi ve babası ve kız kardeşleriyle İngiltere’nin kırsal kesiminde yaşıyor. Ailenin en büyüğü olduğu için ailesi evlenmesi için ona baskı yapıyor. Yakışıklı, üst sınıftan Bay Darcy ile tanıştığında Elizabeth’in içinde kelebekler uçar. İkisi arasında bariz bir kimya olmasına rağmen, Darcy’nin karşıt doğası yeni oluşan ilgiyi tehdit edecektir.

oyuncular: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Brenda Blethyn

Müdür: Joe Wright

10. Defter (2004)

İmdb: 7.8

Özet: 1940’larda çalışan bir personel olan Noah Calhoun ve varlıklı bir ailenin kızı olan Allie birbirlerine aşık olurlar. Bu aşkları ailelerinden onay alamayan çift bir süre sonra ayrılmak zorunda kalır. Yıllar geçer ve Allie başka bir adamla evlenmek üzeredir. Noah tekrar şehre döner. Hala birbirlerine aşık olan iki genç, aralarındaki bu çekime karşı koyamayacaklardır.

oyuncular: Gena Rowlands, James Garner, Rachel McAdams

Müdür: Nick Cassavetes

9. Bin-jip (2004)

İmdb: 7.9

Özet : Tae-suk, motosikletine atlayıp yollara düşen ve karşısına çıkan boş apartmanlarda kendine başka hayatlar kuran yalnız bir adamdır. Bu ziyaretlerden birinde Tae-suk evde yalnız olmadığını fark eder…

oyuncular: Seung-Yun Lee, Hee Jae, Hyuk-ho Kwon

Müdür: Kim Ki-duk

8. Verdens Verste Menneske (2021)

İmdb: 8.0

Özet : Dünyanın En Kötü Kişisi, Julie adında genç bir bayanın hayatına odaklanıyor. Julie 30 yaşına girdikten kısa bir süre sonra aşk hayatının aslında hiç de iyi gitmediğini fark eder. Sevgilisi Axel ile birlikte yaşayan Julie, tüm hayatının ailesinin beklentilerinden ibaret olduğunu fark eder. Öte yandan Axel’in çocuk sahibi olma isteği onun üzerindeki baskıyı daha da artırır. Julie artık hayallerinin peşinden gitmek istiyor.

oyuncular: Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Maria Grazia Di Meo

Müdür: Joachim Trier

7. La La Land (2016)

İmdb: 8.0

Özet : Sebastian ve Mia, sevdikleri şeyi yapmak için ortak bir istekle bir toplantıya gelirler, ancak başarı arttıkça aşk ilişkilerinin boşa gittiğini fark ederler. Ve bir gün uğruna çok çalıştıkları hayaller onları parçalamakla tehdit eder.

oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, Rosemarie DeWitt

Müdür: Damien Chazelle

6. Her (2013)

İmdb: 8.0

Özet : Evliliğinin sona ermesinden sonra kalbi kırılan Theodore, kendisini ‘sezgisel’ ve ‘benzersiz’ bir varlığa dönüştürmeyi amaçlayan yeni bir işletim sisteminden resmen büyülenmiştir. Karşı taraftaki sesin arkasında ise hassas ve oyuncu bir kişiliğe sahip ‘Samantha’ var. İlk başta arkadaş olsalar da ilgileri kısa sürede aşka dönüşür.

oyuncular: Joaquin Phoenix, Amy Adams, Scarlett Johansson

Müdür: Spike Jonze

5. Diziden Önce (1995-2004-2013)

İmdb: 8.1

Özet: Üç filmden oluşan Before Sunrise, Sunset, Midnight dizisi yolları kesişen bir kadın ve bir adamın hikayesini konu alıyor.

oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert

Müdür: Richard Linklater

4. Aşk Havasında (2000)

İmdb: 8.1

Özet : Hong Kong, 1962… Yerel bir gazetenin genel yayın yönetmeni Chau ve eşi, Şangay sakinlerinin yaşadığı bir apartmana taşınır. Chau, taşınacağı gün burada yeni kapı komşusu Li-Chun ile tanışır. İkisinin de eşlerinden yardım almadan bir şeyler taşıması ayrı bir tesadüf…

oyuncular: Tony Chiu-Wai Leung, Maggie Cheung, Siu Ping-Lam

Müdür: Kar-Wai Wong

3. Lekesiz Aklın Ebedi Güneş Işığı (2004)

İmdb: 8.3

Özet : Acı dolu bir ayrılığın ardından Clementine, eski erkek arkadaşı Joel’in anılarını zihninden silmenin bir yolunu bulur. Joel, Clementine’in ilgi alanlarını unutmak için aşırıya kaçtığını öğrendiğinde, onun da hafızası silinir ve yavaş yavaş sevdiği kadını unutmaya başlar…

oyuncular: Jim Carrey, Kate Winslet, Tom Wilkinson

Müdür: Michel Gondry

2. Senden Önce Ben (2016)

İmdb: 8.4

Özet : Hayatını tekerlekli sandalyede geçirmek zorunda olan yarı felçli bir genç adam, küçük bir kasabada büyümüş genç bir kadını bakıcı olarak işe alır. Bu genç adam ve hanımın ortaya çıkması hayatlarını yeni bir yola sokacak. İlk başta birbirlerinden hoşlanmayan çift, farklılıklarının fazlalığından şikayet etse de zamanla hayata dair bilmedikleri şeyleri birbirlerine öğretmeye başlarlar. Birbirlerine aşık olan karakterleri şimdi daha da çetin bir sınavdan beklemektedir…

oyuncular: Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer

Müdür: Thea Sharrock

1. Kazablanka (1942)

İmdb: 8.5

Özet : Casablanca, en uygun aşk filmi klasiklerinden biridir. Bu kült sinemada, Rick Blaine şehrin popüler barlarından birini işletiyor. Bir gün Rick’in eski kız arkadaşı Ilsa ve kocası Victor Laszlo bu bara gelirler. Şehirden kaçmak isteyen Ilsa ve Victor’a yardım edebilecek tek kişi Rick’tir.

oyuncular: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid

Müdür: Michael Curtiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu