Haber

Atanmayan Hasan Öğretmen Hayatını Aldı

İzmir’de kardeşini okula göndermek için kuryelik yapan 26 yaşındaki Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Cihan Aslan, atamanın gerçekleştirilememesi nedeniyle intihar etti.

Genç öğretmen kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi

Sözcü’den Ali Ekber Şen’in haberine göre; Yıllar önce Muş’un Varto ilçesinden Mersin’e göç eden ve babası Kamer Kamil Aslan’ı geçen yıl kaybeden bir ailenin oğlu olan Aslan, İzmir’de okuyan kardeşi Cemal Can Aslan’ın eğitim masraflarını karşılamaya gitti. Kardeşiyle kiraladıkları evde kalan ve bir şirkette kuryelik yaparak geçimini sağlamaya çalıştığı öğrenilen Aslan, Pazar gecesi İzmir’in Bornova ilçesindeki evlerinde intihar etti. Genç öğretmen kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Aslan, Mersin Cemevi’nde hayranları tarafından sonsuzluğa uğurlandı.

Aslan, sayısı 50’yi geçen intihar eden öğretmenlerden sadece biri. AK Parti döneminde atanmadığı için intihar eden ya da çalışırken iş cinayeti sonucu hayatını kaybeden öğretmenlerden bazıları başka bir işte ise şu şekildedir:

•Mikail Cengiz, 21 Haziran 2016 tarihinde çalıştığı inşaatın 6. katından düşerek hayatını kaybetti.

•MA, 11 Şubat 2016 tarihinde öğretmen atamalarının açıklanmasının ardından girdiği buhran sonucu intihar etti.

• 16 Ağustos 2017’de atanmamış sosyal bilgiler öğretmeni Selahattin Baz, Urfa’dan inşaatta çalışmak üzere gittiği Antalya’da beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti.

•Hasan Songur, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bir plastik enjeksiyon fabrikasında göreve başladı. 25. iş gününde vücudunun üst kısmı makine içindeki basına sıkıştı ve iş cinayeti sonucu hayatını kaybetti.

•Kastamonu’nun Merkez Hisarardı İlçesi’nde ataması yapılmayan 21 yaşındaki matematik öğretmeni Haziran 2019’da yaşamına son verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu