Ekonomi

Kripto para ve borsa ABD’deki kritik toplantıyı izliyor

ABD’de devam eden borç tavanı krizi, geçtiğimiz hafta piyasaları şekillendiren ana gelişme oldu. Sorunu çözecek anlaşmanın sağlanamaması, artan risklerle birlikte kripto para birimlerinde ve borsada düşüşü de beraberinde getirdi.

Cuma günü, ABD lideri Joe Biden Kongre başkanlarıyla görüşmesi planlanıyordu. Ancak bu görüşme iptal edildi. CNN’in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı bilgiye göre ertelenen bu görüşme Salı günü yapılacak.

Habere göre Joe Biden, krizi analiz etmek için hafta sonu işçi düzeyinde görüşmeler yaptı. Salı günü gerçekleşmesi beklenen görüşmede Cumhuriyetçilerle ortak bir noktada buluşmaya çalışılacak. Financial Times’a göre, bir borç tavanı anlaşması taslağı oluşmaya başlıyor. ABD Lideri Joe Biden’ın sorunu 1 Haziran’a kadar çözmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Borç tavanı krizine ilişkin gelişmelerin kripto para piyasasındaki trendi belirlemesi bekleniyor. Sorunların analizine ilişkin gelişmeler olması durumunda riskli varlıkların değer kazanabileceği vurgulanmaktadır.

Haftanın ilk gününde kripto para birimlerinde bir artış gözleniyor.

Lider kripto para birimi bitcoin27.400 dolar seviyesinde.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

haberarhavi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu