Haber

YSK üyelerine hakaretten 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan İmamoğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Saraçhane’de açıklamalarda bulunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerel seçimlerin ardından YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada bugün karar verildi. İmamoğlu, 53. maddeden 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyaset yasağı cezasına çarptırıldı. İmamoğlu hakkındaki karar kesinleşirse, İmamoğlu belediye başkanlığına devam edemeyecek.

SARAÇHANE’DE AÇIKLAMALAR YAPIYORLAR

Hakkındaki davaya 3 saat ara verildikten sonra “Vatandaşlarımızı Saraçhane’ye bekliyorum” diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve kendisine destek vermek için Saraçhane’ye giden ÂLA Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, bekleyen kalabalığa açıklamalarda bulundu. onlar için.

İMAMOĞLU: YARIN DAHA DAHA FAZLA OLACAĞIZ

İlk olarak söz alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Evinize hoş geldiniz. Saraçhane sizin eviniz. Hangi çılgın zincir vurabilir ki? Kimse ama kimse vuramaz. Yarın bu kalabalık çok daha büyüyecek. Genel Başkanlarımız burada olacak.” … Bir olacağız. Bütün olacağız.”

AKŞENER: HEY GIGI SARACHHANE NE ÇİZDİN?

İmamoğlu’nun açıklamasının ardından kürsüye gelen Meral Akşener, “Ey Saraçhane, ne yaptınız… Yıllar önce burada okuduğu bir şiir nedeniyle hüküm giymiş bir Büyükşehir Belediye Başkanı vardı. O Büyükşehir Belediye Başkanı size seslendi. Burada ve ‘Bu müziktir’ dedi. Burada bitmiyor. Bu doğru. O müzik orada bitmedi. Ancak bugün konuşuyorum, bu müzik burada bitmeyecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu